Actueel

Agenda

23/08/2017

Bouw van een bakstenen kapel

Glasraam met de eerste celebratie te Kortenbos door de kanselier van de prinsbisschop op 2 juli 1639

in 1639 werd er dichtbij de eiken boom, waar het Mariabeeld zich bevond, een bakstenen kapel gebouwd. Op 2 juli werd hier de eerste mis gevierd met toestemming van de vicarisgeneraal van de bisschop van Luik, Joannes a Chokier.
Dat jaar kwam ook de prinsbisschop van Luik, Ferdinand von Bayern persoonlijk naar Kortenbos om te bidden http://levitrakamagra.net/levitra/. Langzaam maar zeker ontstond er een grote toeloop van mensen. Op dat ogenblik behoorde Kortenbos nog tot de parochie Kozen.
In de afbeelding ziet u één van de vele mooie glasramen van de basiliek waar de eerste celebratie te Kortenbos plaatsvindt door de kanselier van de prinsbisschop.

Tijdstip: 
02 juli 1639

Gebruikerslogin