Actueel

Agenda

23/08/2017

De verering van het genadebeeld

Het genadebeeld van Kortenbos

Al snel groeide de verering en verheerlijking van het beeldje. En wonderen geschiedden! Vele zieken die Maria aanriepen genazen wonderbaarlijk. Alleen al tussen 1637 en 1651 werden 32 van zulke genezingen als wonder erkend.
Pastoor van Hove, een premonstratenzer uit Averbode, bracht abt Nicolaas Brosis op de hoogte van de vele onverklaarbare genezingen via een brief. Het duurde niet lang tot het genadebeeld werd vereerd onder de naam "Behoudenis der kranken". Deze naam werd als eerste gegeven door pastoor Cloets van Elicom, die wonderbaarlijk werd genezen te Kortenbos.
De foto toont het mooie Mariabeeld. Dit wordt nu nog steeds eenmaal per jaar tijdens de Mariaprocessie in de maand mei voorgedragen.

Tijdstip: 
01 januari 1637

Gebruikerslogin