Actueel

Agenda

23/08/2017

Mariabeeldje

Het genadebeeld van Kortenbos

Elisabeth van Oeteren was de weduwe van Christian Reynders en landeigenares in 'Kapoentjesbosch' (wat tot Kortenbos behoorde). In 1636 plaatste zij bij een oude eik waar nu Kortenbos iseen klein, kleien Mariabeeldje. Elisabeth smeekte Maria’s hulp af tegen de vele wandaden en berovingen die toen in de omgeving plaatsvonden. Een wonder geschiedde: niet alleen hielden de struikrovers onmiddellijk op, ook vele zieken vonden een plotse genezing bij het vereren van het Mariabeeldje next.
De foto toont één van de vele glasramen uit de mooie basiliek van Kortenbos die onder andere de geschiedenis van de parochie vertellen. Daarop wordt weergegeven hoe het Mariabeeld aan de eiken boom werd bevestigd. Elisabeth kreeg dit beeldje van pater Franciscus Meinjoye uit het Franciscanenklooster te Sint-Truiden.

Tijdstip: 
01 januari 1636

Gebruikerslogin